Sıkça sorulan sorular

1- Periyodik servisler sırasında bulunduğumuz ortamdan ayrılmamız gereklimidir?

​  Hayır,periyodik servislerimizde evinizden ya da işyerinizden ayrılmanız gerekmez böcek ilaçlama hizmetlerimiz gerek böcek ilaçlamasında gerekse kemirgen ilaçlamasında evden ayrılmanızı gerektirmez.Yalnızca duyarlı kişilerde buna başvurulur.

Solunum yolu problemi yaşayanlar için pire,halı böceği ve kene ilaçlamalarında yüzeye yoğun uygulama yapıldığından dolayı bir süre hassas olan kişilerin ortamda bulunmaması gerekir.

2- Periyodik servis için hazır değilsem ne yapmalıyım?

​  Sizin için uygun olan zaman bizim için önem arz eder FARMAPEST’i arayarak durumunuz hakkında bilgi verirseniz farklı gün ya da saat için servisimizi yönlendirebiliriz.

3- Tüm periyodik servislerde rapor almam gerekiyor mu?

       Evet,tüm periyodik servislerimizde servis sorumlusundan alacağınız servis raporlarında kullanılan kimyasalların özellikleri dozajı,ismi ve kullanım yerleri ortak atılan imzalarla sizlere sunulur.


4- Periyodik ya da günlük ilaçlamalarda sırasında koku hissedilecek mi?

​  Kullandığımız insektisitler kokusuz ya da az kokulu olarak nitelendirilir.Koku alma duyarlılığınıza göre bu değişkendir.Havalandırmanın iyi yapılması iç alanda ki kokunun hızla dağılmasını sağlayacaktır.

5- Yapılan ilaçlamanın ardından böcekleri görecek miyim?

​  Kısa bir süre görebilirsiniz çünkü haşereler belli bir oranda ilaca temas etmelidir yüzeyde kalıcı olarak bulunan insektisitler üzerinde gezinmeye devam eden böceklerbelli bir süre sonra almaları gereken doza ulaşır ve ölürler. Böcek ilaçlama işleminin ardından bu canlıların sinir sistemleri bozulur ve ilaçlama sonrası daha fazla böcek görebilirsiniz fakat çok zaman geçmeden insektisit temasına maruz kalan canlıların sayısı azalır.

6- Böcek sorunum hala devam ediyorsa?

​  Uygulamanın ardından hala böcek görüyorsanız şunu bilmelisiniz ki yapılan uygulamada kullanılan böcek ilaçları haşereleri püskürtür ve yoğunluk minimuma iner.Fakat çok sık görmeye devam ediyorsanız bizi arayın hiçbir ücret talep etmeden tekrar servis vermek bizi mutlu edecektir.

7- Dış alan uygulamasında bitkilerim ve evcil hayvanlarım etkilenecek mi?

​  Dış alanda ki çalışmalarımız da bitkileriniz hiçbir zarar görmez fakat yeşil alanda ıslak ilaç uygulaması yapılmış ise evcil hayvanlarınızın etkilenmemesi için onları güvenli bir ortama almanız doğru olacaktır.

8- Uygulamalarda kullanılan kimyasallar sağlığımızı nasıl etkiler?

​  FARMAPEST böcek ilaçlama hizmetleri tarafından kullanılan kimyasalların tümü Dünya Sağlık Örgütü (WHO) VE T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlardır.Dünya’daki bir çok önemli laboratuarların desteklediği halk sağlığını koruma amaçlı olarak tehlike oluşturmadıkları çok az zehirli böcek ilacı sıralamasında kabul görmüş kimyasallardır.