İLGİ ÇEKİCİ BÖCEKLER (FARMAPEST BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ)

Katil böcek, böcek türleri arasında çok farklı bir türdür. Avlarına çok hızlı ve şiddetli bir şekilde saldırır ve keskin gagasıyla, avını hızla bıçaklayarak, öldürürler. Son olarak da kurbanlarına enzimlerini enjekte ederler.

farmapest katil böcek ile ilgili görsel sonucu

Venezuela kaniş güvesi, 2009 yılında Venezuela’nın, Gran Sabana isimli bölgesinde, Dr. Arthur Anker tarafından keşfedilmiş olan yepyeni bir güve türüdür. Ancak, henüz tartışmalı bir tür olduğundan ve hangi taksonomik gruba ait olduğuna karar verilemediğinden, resmi bir adı bile yoktur!.

Kuş yiyen örümcekler salgıladığı enzimiyle avılarını yumuşatır, son olarak ağzını şapırdatarak,” onu afiyetle yer!.. Bu örümcekler, oldukça dehşet vericidir!. Beslenebilmek için bazen, küçük yılan ve kuş bile öldürebilirler. Birçoğu da zehirlidir.

bird eating spider ile ilgili görsel sonucu

Cırcır böcekleri‘ olarak da bilinen ağustos böcekleri, yeraltında yaşarlar. Yaklaşık, ”7 yıl sonra” toprak altından çıkar, ürer ve kısa bir süre sonra da ölürler!. Onlar, ”120 desibele” kadar tiz bir ses üretebilirler. Neredeyse bir konserden çok daha fazla bir ses oranıdır bu!…

Neredeyse bir hamster büyüklüğündeki bu çekirgeler, insanlar için zararlı değildirler. Cırcır böcekleri gibi onlar da, geceleri yoğun bir şekilde sesler çıkararak şarkı söylerler. Çıkardıkları sesleri, uzun bacaklarını vücutlarına sürterek elde ederler.

very biggest green crickets bug ile ilgili görsel sonucu

Japon eşek arıları yaklaşık olarak,”5 cm.” kadar büyüyebilirler. Çok büyük olmalarının yanısıra, son derece agresif ve korkusuz olurlar!. Birçok arı türünün yuvalarını dağıtıp onları öldürerek, ürettikleri balı çalarlar!.

European Hornet queen - Vespa crabro - female

Titan böceği, Dünya’nın en büyük böceğidir. Yaklaşık, ”7 cm.” uzunluğuna kadar erişebilirler!. Kerpeten gibi kıskaçları, bir kalemi bile çekip ortadan ikiye bölebilir!. Genellikle insanlara dokunmazlar ama eğer sizden rahatsız olursa da saldırmaktan hiç çekinmezler!..

titan bugs ile ilgili görsel sonucu

Bu türdeki örümcekler, oldukça büyüktür. Kutuplar hariç, Dünya’nın her yerinde yaşayabilirler. Avını yakalamak için ‘‘ kullanmazlar. Onun yerine devasa bacaklarını ”kıskaç” olarak kullanırlar.

Diğer böceklerin aksine, ev kırkayakları,” bizler için oldukça tanıdık bir yüzdür. Neyse ki, ”zehirli” değildir, zararsızdırlar. Ancak evlerimizin çeşitli yerlerinde gezinirler. Özellikle göründükleri yerler; duvarların üzerleri ve dolapların altlarıdır.

Millipede - Pseudopolydesmus

Dev hamamböcekleri, son derece yaygın bir türdür. Nefessiz, su altında 45 dakika kadar kalabilirler. Yiyecek olmadan da, ”1 ay kadar yaşayabilirler. Yiyecekleri arasında; saç, tırnaklar, kirpik ya da kaş” bulunabilir!. ”Yeni Zelanda’da” bulunan bu böcek türü, Dünya üzerinde yaşayan ‘en büyük ve en ağır’ böceklerdendir. Genellikle insanları rahatsız etmezler.

Wood cockroach? - Cryptocercus punctulatus

Dev tespih böceği elbette ki, bir ”bilim kurgu” filmine ait değildir!. Tesbih böceği görünümünde olduğu için onlara bu isim verilmiştir. Oysa ki, teknik olarak ”kabuklu bir deniz” canlısıdır ve okyanuslarda yaşarlar.

Dev kırkayaklar, 25 cm. uzunluğuna kadar büyüyebilir. Zehirlidirler ama zehirleri; ”öldürücü” oranda değildir!. Sadece sizi doktora götürecek kadar zehirlerler !…Bu, tedbir amaçlı bir ziyaretten öteye gitmez..

Bu minicik tırtıl, aslında her yıl, birkaç insanın ‘ölümünden‘ sorumludur!. Diğer böcekler gibi onun da, kendine has birtakım ”savunma yöntemleri” bulunur!. Vücudundaki zehirli okları;”kangren ve benzeri semptomlara” veya kanamalara” neden olabilir.

Gözalıcı renklerinden de ‘anlaşılacağı‘ gibi bu örümcek, haddinden fazla zehirlidir!. Bir ısırığı, karadul örümceğinin ısırığına bedeldir!. Japonya’da oldukça bilinen ve dikkat edilen, ”ender” canlı türlerinden biridir.

gardenSpider - Argiope aurantia

Farmapest  Haşere ve Kemirgen Kontrol  Hizmetleri, T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ve izinli, belge ve ilaçlarıyla, sizlere her türlü haşere ve kemirgen sorunu çözümünde, çeşitli alternatifler sunabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip kadrosuyla hizmetinizdedir.

İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası

Seyrantepe Mah. Gülendam Sok. No:14/A 4.Levent / Kağıthane / İST.

Anadolu Yakası

Çınar Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. Canlı Sok. Gülbağ Pasajı No: 6/13 Küçükyalı / Maltepe / İST.

Tel : (0542) 473 10 89 – (0212) 279 87 98

www.farmapest.com  Mail Adresi: farmapest@gmail.com