HAŞERE İLAÇLAMASI NEDEN ÖNEMLİDİR? (FARMAPEST BÖCEK İLAÇLAMA)

Haşerelerin neden olduğu sorunların, ne kadar büyük ve hatta ”ölümcül” olabileceği, ülkemizde son yıllarda görülen ”kene vakalarıyla” birkez daha anlaşılmıştır.

Hard Tick (Ixodidae) - Dermacentor

Kırım-Kongo kanamalı ateşi (KKKA) ve Lyme gibi, çok ciddi hastalıkların yayılmasına neden olabilen haşereler, doğal yaşamlarında çok kirliyerlere girip çıktıklarından, bu bölgelerdeki ‘mikrop ve bakterilerinde’ insanların yaşam alanlarına taşınmasına veya doğrudan insan bedenine bulaşmasına sebep olurlar.

Chelisochides morio - Chelisoches morio - male

İki milyonun” üzerindeki türle, dünya yaşamının ‘yüz binlerce yıldır‘ bir parçası olan böceklerin, ”haşere” olarak isimlendirilen bazı zararlı türü; dayanıklılıkları ve zorlu çevre şartlarına karşı olan, ‘uyum’ yetenekleri ile kesinlikle dikkate alınması gereken, ”ciddi tehlikelere” neden olabilirler!.

Common Silverfish - Lepisma saccharina

Haşerelerden kalıcı bir şekilde kurtulmak ve uzun süreli koruma sağlamak için yapılabilecek olan tek şey; ”haşere ilaçlaması” yaptırmaktır.”Haşere” sorunundan kesin olarak kurtulmak için ‘ilaçlama‘ yaptırmanın tek çözüm yolu olduğu birçoğumuz tarafından bilinse de, asıl öneme sahip olan ve çok fazla da önemsenmeyen yönü, bu konunun ne kadarriskli ve uzmanlık” gerektiren bir alan olduğudur!.

Unknown cockroach and nymph. - Blattella germanica

Bireysel olarak, bilinçsizce hazırlanan yanlış ilaç karışımlarının, insanlar için “ölümcül” sonuçlar doğurabilmesi, elbetteki mümkündür!. Gelişi güzel bir şekilde, herkes tarafından kullanılamayan bu tür ”haşere ilaçlarının” mutlaka T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip olması gerekmektedir.

Hadrurus sp. - Hadrurus obscurus

İnsanlar üzerinde çok olumsuz etki ederek, ”çok ciddi sağlık sorunlarına” sebep olabilen, birtakım zararlı kimyasalların da sık kullanıldığı yanlış uygulamalardan korunmak, ancak; ‘T.C. Sağlık Bakanlığı’ ruhsatına sahip olan yani, bu işi tamamen yasal ve usulüne uygun olarak yürüten ilaçlama firmalardan yardım istenmesiyle mümkün olacaktır!.

Frit Fly - Thaumatomyia glabra - female

Haşerelerin birçok farklı türü, ”doğal koşullara ve bazı tip kimyasallara” karşı, oldukça dayanıklı canlılar olduklarından, sorun yaşanan böcek türü veya türleri üzerinde asıl etkili olacak olan,”doğru karışımın” kullanılması gerekir. Hangi böcek cinsi ve türü üzerinde, hangi tipte ilaç karışımlarının kullanılacağını bilmek için; ”çok iyi bir eğitimle beraber, uzun bir tecrübe ve uzmanlık” gerekir.

Paeromopus - Paeromopus angusticeps - male

Aynı ilaç karışımı, aynı ‘cinse‘ ait olan bir türün üzerinde ”kesin çözüm” sağlarken; farklı bir tür için ”gıda” manasına gelebilir!. Aynı cinse mensup olarak, farklı böcek türlerinin bazıları ”bitkisel” kaynaklı yani, “organik” yollarla beslenirken; diğer tür, ”inorganik” maddeleri de tüketebilir!.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Bu nedenle, yanlış ilaç karışımlarıyla, bilinçsiz şekilde yapılan ilaçlama uygulamaları, böceklerinölmemelerine ve hatta tam aksine ”bol besin” bulmasına neden olmaktadır!. Bunun sonucunda da, çok çabuk ”üreyerek,” ölümcül hastalıklara zemin hazırlamaktadır.

Family Culicidae - female

Farmapest Haşere ve Kemirgen Kontrol Hizmetleri, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve izinli, belge ve ilaçlarıyla, sizlere her türlü haşere ve kemirgen sorunu çözümünde çeşitli alternatifler sunabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip olan uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası

Seyrantepe Mah. Gülendam Sok. No:14/A 4.Levent / Kağıthane / İST.

Anadolu Yakası

Çınar Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. Canlı Sok. Gülbağ Pasajı No: 6/13 Küçükyalı / Maltepe / İST.

Tel : (0542) 473 10 89 – (0212) 279 87 98

www.farmapest.com  Mail Adresi: farmapest@gmail.com

Leave a Reply