BÖCEK İLAÇLAMA TÜRLERİ (FARMAPEST BÖCEK İLAÇLAMA)

Tüm ”yıl” boyunca;”evimizde, bahçemizde, parklarda veya işyerimizde” böceklerle karşılaşmaktayız. Maalesef birçok böcek sağlığımızı tehdit eden türdendir. Bu türden zararlı böcekler, haşere olarak adlandırılır.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Bu özellikteki ”böceklerden” kurtulmanın ”en etkili” yolu, haşere (böcek) ilaçlamasıdır. Kimi insanlar, kendi basit yöntemleriyle ilaçlama yaparken, birçok insan, profesyonel olarak bu işle ilgilenen ilaçlama firmalarından destek almaktadır.

Gerek evlerimizde, gerekse bahçe ve işyerlerinde bulunan ”zararlı” böcek çeşitlerinin ”yok edilmesinde” kullanılan ”kimyasal içerikli” bu ilaçların ”doğru kullanılmadığı takdirde” insanların ”zehirlenmelerine” yolaçtığı  bilinmektedir!. İşte bu nedenle de, uzman kişiler tarafından yapılan haşere ilaçlama uygulaması, hem bireyler açısından çok sağlıklı, hemde çevreyi korumaya yönelik olarak oldukça gereklidir.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Çevremizde, bahçemizde, evimizde veya parklarda” en çok görülebilen haşere türleri şunlardır; ”Evlerimize özellikle de mutfaklarımıza yerleşen karıncalar, yine ”mutfak, lavabo ve banyoda” oldukça fazla rastladığımız, hamam böceği, bahçelerde sıkça karşılaşılan; ”eşek arıları, bit, salyangoz, sivrisinek, çıyan, kene, akrep, sinek, ve güveler ile insanların daha çok rahatsızlık duyduğu ve korktuğu fare, sıçan, yılan ve kertenkele gibi diğer kemirgen ve sürüngenler içinde ilaçlama yapılmaktadır.

Eurycotis lixa - female

KOKULU HAŞERE İLAÇLAMA

Haşerelerin, çok yoğun yaşadığı ve yok edilmesinin kolay olmadığı, böcek çeşitleri için kullanılan bir yöntemdir. Haşere ilaçlama çeşitleri arasında en etkili olan yöntem, ”kokulu ilaçlama” yöntemidir. Eğer, mekanda ”kokulu ilaçlama” yapılacak ise, ilaçlama yapılacak alanlarda insanlar veya evcil hayvanlarınız, kesinlikle olmamalıdır. Besinlerin üzerleri örtülmeli, varsa çocuk oyuncakları ortadan kaldırılmalıdır.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

KOKUSUZ HAŞERE İLAÇLAMA

Genellikle, ”kapalı mekanlarda” uygulanması uygundur!. Koku yapmadığı için ‘insan sağlığına’ zararı dokunmamaktadır. Böylece, ev ve işyerlerinde güvenle tercih edilecek bir yöntemdir. İlaçlama öncesi herhangi bir önleme gerek duyulmaz. İlaçlamanın ardından hemen temizlik yapılmamamalıdır. İlaçlanmış mekan bir kaç gün sonra temizlenmelidir. Yok edilmesi zor olan haşereler için hiç uygun değildir!.

Turkestan Cockroach - Shelfordella lateralis - male

JEL İLAÇLAMA

Oldukça kolay uygulanabilen bu yöntemle, ilaçlamanın yapıldığı yeri ”terk etmeye”gerek de yoktur. İnsan sağlığına ve evcil hayvanlara hiçbir zararı yoktur. Uzun süre kalıcılığını koruduğu için evlerde ve işyerlerinde tercih edilmektedir. ”Hormonal” bir ”kokuya” sahip olan bu jel ilaçları,kuytu köşelere, özellikle de; ”kapı ve pencere” kenarlarına, aynı zamanda duvar diplerine, uygun birşırınga” yardımı ile bırakılır.

Parcoblatta americana? - Shelfordella lateralis

Hormonal” içerikli olduğu için haşereleri,”kendine çeken” bir kokuya” sahip olan bu jel ilacı, özellikle; her türlü hamam böceğine karşı etkilidir.  Jelin kokusunu aldanan böcekler, onun kokusuna gelerek ilacı yerler. Bu şekilde yuvasına dönen böcekler burada ölürler.”Yamyamlaşma” özelliği olan hamam böcekleri zehirlenerek ölen cinsleri yediklerinden, bu döngü sayesinde kısa sürede sonuca ulaşılır ve haşereler tamamen yok olurlar.

flea

Farmapest Haşere ve Kemirgen Kontrol Hizmetleri, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ve izinli, belge ve ilaçlarıyla, sizlere her türlü haşere ve kemirgen sorunu çözümünde çeşitli alternatifler sunabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip olan uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası

Seyrantepe Mah. Gülendam Sok. No:14/A 4.Levent / Kağıthane / İST.

Anadolu Yakası

Çınar Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. Canlı Sok. Gülbağ Pasajı No: 6/13 Küçükyalı / Maltepe / İST.

Tel : (0542) 473 10 89 – (0212) 279 87 98

www.farmapest.com  Mail Adresi: farmapest@gmail.com

Leave a Reply