SATILIK BÖCEKLER !.. (FARMAPEST BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ)

Antalya’daki bir çiftlikte; akvaryum balıkları, kuş, hamster, iguana veya yılan gibi birtakım evde beslenebilen hayvanların, ”canlı yem” ihtiyacını karşılamak için ”böcek” üretimi yapılıyor. Bu tesiste üretilen canlı hamam böceğinin tanesi, 4-5 liradan alıcı bulabiliyor…

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izniyle kurulan bu böcek” üretim çiftliğinde; ”un kurdu, çekirge, cırcır ve hamamböceği” gibi çeşitli böcekler üretilmektedir. Tüm bu üretilen böcekler; pet shop mağazalarda, tavuk çiftliklerinde ve evlerde bulunan; ”akvaryum veya kafes” içindeki canlılarda ya da amatör balıkçılıkta ”canlı yem” olarak kullanılmakta.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Çekirgenin tanesi, 38 kuruş ila 56 kuruş, un kurdunun kilogramı 90 lira, hamam böceğinin tanesi ise, 4-5 liradan satılıyor!. Böcek çiftliğinin sahibi olan iş insanı; ”hamam böceği, un kurdu, morio kurdu ve çeşitleri, cırcır böceği” başta olmak üzere, 9 çeşit böcek ürettiklerini ifade etti.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Üretici: “Seçtiğiniz yemin kalitesi, hava sirkülasyonu, kafeslerin hangi ara temizlendiği, yaşam alanlarına yapılan müdahalenin sıklığı önemli. Bunlar hayvanın; ”sağlığını ve yaşam süresini” artırmaktadır.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Steril bir ortamda böcekleri yetiştiriyoruz. İyonizerler belli aralıklarda yer almaktadır. ”Ozon jeneratörleri” kullanıyoruz.” şeklinde konuştu.” Üretici: “- Ürettiğimiz böceklerin tamamını, ‘vejetaryen‘ türde ve steril ortamlarda üretiyoruz. Hamam böceğinin, ”Madagaskar‘ türünü, 4 liradan satıyoruz!. Yılda en az 1500 adet, hamam böceği satıyoruz.

farmapest canlı yem böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Yurt dışına canlı yem ihracatına yeniden başlayacaklarına dikkati çeken üretici girişimci, “- Avrupa’da çalışan firmaların talebi üzerine çalışmalar yaptık. ‘Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, İngiltere‘ başta olmak üzere, Avrupa ülkelerine ‘çekirge‘ ihraç edeceğiz” diye konuştu.

American Wood Cockroach, nymph & adult females - Parcoblatta americana - female

Farmapest  Haşere ve Kemirgen Kontrol  Hizmetleri, T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ve izinli, belge ve ilaçlarıyla, sizlere her türlü haşere ve kemirgen sorunu çözümünde, çeşitli alternatifler sunabilecek, bilgi ve tecrübeye sahip kadrosuyla hizmetinizdedir.

İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası

Seyrantepe Mah. Gülendam Sok. No:14/A 4.Levent / Kağıthane / İST.

Anadolu Yakası

Çınar Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. Canlı Sok. Gülbağ Pasajı No: 6/13 Küçükyalı / Maltepe / İST.

Tel : (0542) 473 10 89 – (0212) 279 87 98

www.farmapest.com  Mail Adresi: farmapest@gmail.com

Leave a Reply