ZARARLI BÖCEKLER (NAM-I DİĞER: HAŞERELER) (FARMAPEST BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ)

Haşerelerin yani, ”zararlı hastalık taşıyıcı” böceklerin neden oldukları sorunların ne kadar büyük olabileceğini; ülkemizde, son yıllarda ölümcül’ ”vakalar” ile gündeme gelen ve kenelerin sebep olduğu, (KKKA – Kırım-Kongo kanamalı ateşi hastalığı) ile bir kez daha anlaşılmıştır!.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

”KKKA (Kırım-Kongo kanamalı ateşi), sıtma, veba, Dang humması” gibi, çok ‘ciddi hastalıkların‘ yayılmasına neden olan böcek ve haşereler, doğal yaşamlarında en pis olan yerlere dahi girip çıktığından, bu bölgelerdeki mikropların,” insanların yaşam alanlarına taşınmasına neden olurlar.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

İki milyonun üzerindeki türleriyle, dünya yaşamının yüz binlerce yıldır bir parçası olan böcekler; dayanıklı olmaları ve çok zorlu çevre koşullarına uyum yetenekleri ile kesinlikle dikkate alınması gereken, ciddi tehlikelere neden olmaktadırlar.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Haşerelerden, hiç şüpheye yer bırakmayacak şekilde kurtulmak ve ‘kalıcı koruma‘ sağlamak için yapılabilecek tek şey; ilaçlama yapmaktır. Böcek ve haşerelerin kesin olarak ölmesi için ilaçlama yapmanın tek çözüm olduğu birçok insan tarafından bilinse de, asıl bilinmesi gerekenin; bu konunun ne kadar önemli ve ‘profesyonel uzmanlık’ gerektiren bir alan olduğudur.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

Bilinçsizce‘ hazırlanan pestisit karışımlarının,” insanlar için “ölümcül” sonuçlar doğurabilmesi, elbette ki mümkündür!.. Bu tür ilaçların kullanımı için T.C. Sağlık Bakanlığı” ruhsatına sahip olunması gerekmektedir. Gelişi güzel bir şekilde kullanılması kesinlikle yasaktır!. Hem uygulayana hem de etrafındaki canlılara çeşitli zararlar verebilir.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

İnsanlar üzerinde etki ederek, çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilen, ”ağır kimyasalların” kullanıldığı yanlış uygulamalardan korunmak, ancak T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip olan yani, bu işi yasal olarak yürüten ilaçlama firmalarından yardım istenmesiyle mümkün olacaktır.

farmapest böcek resimleri ile ilgili görsel sonucu

İlaçlama yaptırdığınız firmanın ve uygulamada kullandığı tüm ekipman ve ilaçların, ”T.C. Sağlık Bakanlığıonayından geçip geçmediğini mutlaka verilen izin belgelerini inceleyerek, takip etmelisiniz.

İlgili resim

Aksi durumlarda, ”izinsiz” olan firmaları, bir vatandaşlık görevi olarak yetkili kurumlara mutlaka bildiriniz!. Unutmayalım ki, bu ihbarı yaparak hem kendimizi hem de diğer insanları, başlarına gelebilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı, çok önceden koruma şansı sağlamış olursunuz!.

İlgili resim

Haşerelerinbirçok farklı cinsi, kullanılankimyasallarakarşı oldukça ”dayanıklı” olduğundan, sorun yaşanan haşere türü veya türleri üzerinde kesinlikle etkili olan, ”doğru karışımların” kullanılması gerekir!.

Hangi haşere ”cinsi ve türününüzerinde, hangi ilaç karışımlarının etkili olduğunu bilmek için eğitim alınması ve ”deneyimgereklidir. Aynı ilaç karışımı aynı cinse ait olan bir türün üzerinde ‘kesin çözüm’ sağlarken, farklı bir tür için besin” anlamı taşıyabilir!..

Aynı cinse ait olan farklı böcek türlerinin bazıları,”bitkisel kaynaklı”  yani “organik” yollarla beslenirken, diğer tür; ”inorganik olan maddeleri de tüketebilmektedirler. Bazı haşere ilaçları, ”organik içeriğe” sahiptir.

İşte, bu nedenle; ”uygun olmayan ilaç karışımlarıyla ve bilinçsiz şekilde yapılan tüm işlemler; haşerelerin ölmemesine ve tam aksine,’‘bolca” besin bulmalarına neden olmaktadır!.. İzin belgeleri olmayan, ”korsan ilaçlama firmalarıyla” çalışılması durumunda ise haşereler artık, küçük bir sorun olmaktan çıkıp, tam anlamıyla ”evlerimizin kabusu” olabilirler!…

Farmapest  Haşere ve Kemirgen Kontrol  Hizmetleri, T.C.Sağlık Bakanlığı onaylı ve izinli, belge ve ilaçlarıyla, sizlere her türlü haşere ve kemirgen sorunu çözümünde, çeşitli alternatifleri sunabilecek, bilgiye ve tecrübeye sahip kadrosuyla daima hizmetinizdedir.

İletişim Bilgileri

Avrupa Yakası

Seyrantepe Mah. Gülendam Sok. No:14/A 4.Levent / Kağıthane / İST.

Anadolu Yakası

Çınar Mah. Mustafa Kemal Atatürk Cad. Canlı Sok. Gülbağ Pasajı No: 6/13 Küçükyalı / Maltepe / İST.

Tel : (0542) 473 10 89 – (0212) 279 87 98

www.farmapest.com  Mail Adresi: farmapest@gmail.com

Leave a Reply